Majutus ja toitlustamine
​Kalandus ja merendus
​Aiandus ​Poolsaare külad
Muu

Külaelu

Tagasi
08/02/2016 12:11  Külavanema kiri vallavalitsusele ja -volikogule
 | Uudis on aegunud: 02/29/2016 08:00
Kuusalu vallavalitsus
Kuusalu volikogu

4. veebruar 2016

Tulenevalt volikogus 27. jaanuaril 2016 arutlusel olnud teede arengukavast toetan mõtet Juminda tee suhtes läbi rääkida mõningate ministeeriumitega, näiteks kaitseministeeriumiga.

RMK-ga on Juminda küla juba nõu pidanud, tulemusteta. Vaatamata tuhandeid turiste teenindava telkimisplatsi olemasolule. RMK eelarve teede osas näeb ette küll 20 miljonit eurot aastas, aga ainult metsamaterjali väljaveoteedele.

Pole ka usutav, et riik saaks toetada näiteks lennuliikluse saaste arvelt. Nimelt kulgeb piki Juminda poolsaart Võhma-Helsingi joonel Lähis-Ida ja Helsingi vaheline lennukoridor.

Kuid lähtuvalt USA värskest kavast panustada Venemaa poolse ohu ärahoidmiseks Ida-Euroopa maade julgeolekusse 3,4 miljardit dollarit, ja et Soome lahe poolt on Eesti ja Baltimaad, seal hulgas Ämari lennuväli suhteliselt kaitsetud, on loogiline, et Juminda strateegiline asukoht (64 km Helsingist) võib huvi pakkuda ka tänapäeva militaristidele, nagu on pakkunud 20. sajandil  nii venelastele, sakslastele kui soomlastele suurtükipositsioonide näol. Asub ju Jumindal konserveeritud piirivalvekordon radarijaamaga ja kaitseministeeriumil koos NATO-ga võib olla huvi siia midagi või kedagi paigutada. Selle vastu meil vaevalt et midagi oleks. Seda enam, et valla silmis tuleks rahvast juurde ja tolmu- ning porivaba tee oleks veelgi vajalikum. Ehk on isand Hansol oma ministeeriumiga juba mingeid mõtteid.

Ajaloost nõnda palju, et 1940. aastal oli Juminda tee juba kuu aega meie N Liitu vägistamist Eestilt N liidule rendile antud. Vaevalt see rendiraha makstud sai ning Putin ei klati seda võimalikku võlga.

Ei saa olla päri korduvate väidetega Juminda tee võimalikust merdevarisemisest Naskali lahe ääres. Ühes kohas täideti kallast juba enne Teist maailmasõda ja ka 60 aasta eest, millest ise osa võtsin. Nüüd on see koht jämedate puudega kinni kasvanud. Kolmes kohas kallas variseb, kuid see on minu meelest ohust teele veel aastakümnete kaugusel. Vähem kui meetri kaugusele on jõudnud varing teest küll nn Naskali vaatekoha juures, kuid see on 100 m Juminda põhiteest eemal.

Lugupidamisega,
 
Karli Lambot
Juminda külavanem
 
P.S. Ääremaisel Juminda telkimisplatsil parkis näiteks 20. detsembril 2015 korraga 32 auto, pluss veel neli Varesneemel.


Kommentaarid (11):

21.02.16 19:19 - raivo

Tervitused Rootsimaalt Jumal tänatud toimus lõpuks ärkamine Nüüd jääb ainult loota et toimub sama operatiivne teeremondi asjaajamine mida soovisingi saavutada Kolossid ja kepid juba muretsesin Seda roomikutel asja peab ikka korralikult valima Tarvis saha ja kopaga korralik asi võtta Aga jõudu teeremondi asjaajamistel


20.02.16 23:47 - külamees

Läbirääkimised vallaga on konstruktiivsed, hetkel käivad läbirääkimised, et kõik külaelanikud saaksid igapäevaseks liikelmiseks järgnevad sõidukid, siis teeprobleem kaob, nagu seda poleks kunagi olnudki:
https://www.youtube.com/watch?v=JJRIrTNOrAk


20.02.16 23:23 - Roomikuhull

Selline roomik pakkuda, saab ka tahmas peaga sõita, saad kodust puldiga juhtida.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/milrem-esitleb-maailma-esimest-hubriidajamiga-mehitamata-roomikut?id=72451695


20.02.16 13:31 - Raivo

Hr A.Kuldmeri kuhu jääb nüüd sinu operatiivsus ja suurte tutvuste igati ärakasutamine Tee ju laguneb või äkki ostaks omale midagi roomikutel Mis Kuusalu Vallas koosolekul paika pandi Millal algab Teeremont #Ega Mait ka lõpmatuseni meie teeasju ajama ei hakka


16.02.16 15:15 - raivo

Aga ikkagi huvitab kes meie külast teeasja siis lõpuks ajab ja kaugel asjad on Millal algab teeremont


15.02.16 16:28 - Raivo

Külamees rääkis õiget juttu Mina proovisin täna järjekordselt Kuusalu vallalehel kirjutada halbadest teeoludest ja tahtlikust Juminda Leesi külatee rikkumisest metsaveoautode poolt mida lahkelt lubab Kuusalu vallavalitsus kindlasti mitte väikese summa eest aga minu arvutis lõi ette Sul puudub õigus soovitud ressurssi kasutada Huvitav kes seda ressursiasja otsustab Äkki hr Praks


13.02.16 08:04 - Raivo

Tervist Eile pidi Kuusalu vallas olema suur tähtis koosolek kus oli väike oht ka Juminda külatee jaoks raha saada Huvitav kui suure summa peale hr Praks kokku leppis nende metsavendadega kes teist kuud metsaväljaveoga tegelevad Ta pidi isiklikult tulema seda majandamistkontrollima Politsei olla käinud ja öelnud et see teekasutus on puhtalt Kuusalu valla loal Politsei asi on metsaveo dokumentatsioon ja metsaveoautode kaal Aga ootame vaatame mis siis lõpuks juhtuma hakkab Ega sellest siin külalehel säutsumisest suurt kasu pole aga lihtsalt teadmiseks külaelanikele ja suvitajatele mis üldse toimub Ilusat nädalavahetust


10.02.16 14:55 - külamees

Alati kui ütled otse ja ausalt kuidas asjad on siis kommentaar kustutatakse.See on nagu e-valimistega.. oponendid millegipärast alati kaotavad häälte tulemustega ,sest serveri ukse võti on teatud/kallutatud inimeste käes.


09.02.16 21:17 - raivo

Tead Aive Sa võiksid lõpuks mingi konkreetse Juminda külale vajamineva asjaga tegeleda mitte säutsuda nagu meie vabariigi president Minu arust on viimane aeg tegutsema sul hakata Jõudu töös ja isiklikus elus


09.02.16 10:40 - Aive

Teadmiseks kodulehe lugejatele: kõik viha õhutavad ja ebatsensuursed kommentaarid ma kustutan. Esimesena läks prügikasti Raivo kirjutis.


08.02.16 14:52 - külamees

Kas need on külarahva mõtted?? Jumal hoidku jälle sõjaväe baaside eest!


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi