Majutus ja toitlustamine
​Kalandus ja merendus
​Aiandus ​Poolsaare külad
Muu

Külaelu

Tagasi
01/10/2016 17:42  Raivo kiri külarahvale
 | Uudis on aegunud: 10/31/2016 06:00
Raivo saatis täna merelt külarahvale kirja ja palus selle kodulehele üles panna. Kui kellelgi veel mõtteid tekib, saab kommentaaridena lisada. 

Aive

---


Mõtlen ikka selle Juminda teeremondi peale See on väga tubli Janekus, et ta viitsib nende Kuusalu valla teeremontide eest vastutajatega asju ajada Ei tasu nii sinisilmne ainult olla. Juunist 2006 olen mina seda teeremondi asja ajanud. Viimane aasta lihtsalt jälginud.

Oleme Kuusalu vallas mitte ühe korra teeremondi asjus käinud. Olen kirju kirjutanud. Vahepeal on teeremondi eest vastutavad ametnikud isegi jõudnud vahetuda.. On Sõnumitoojasse kirjutatud Vallaametnike poolt on ainult libekeelsed lubadused.

Viimane kord kui vallas Karli ja Kaupoga käisime, oli jutt nii ilus, et vaata kas jõuamegi enne koju kui tee valmis.

Seda rahapuudumise juttu ei maksa tõsiselt võtta. Raha leiti pastoraadi katuse remondiks. Allika teeehituseks ja veel paljudesse kohtadesse, aga mitte Jumindale. Juminda teele leiti tuhka enne valimisi, mis tänu vihmale selle tee hoopis hulluks tegi.

Elu on näidanud, et tühje katteta lubadusi välja käima on need Kuusalu teederemondi eest vastutavad ametnikud meistrid. Kes on võimeline mulle selle koha lahti seletama, miks Juminda rahvas peab oma pappi raiskama vallaametnike tegemata töö likvideerimiseks?

Huvitav oleks teada, kui palju on teiste külade elanikud oma raha külateede remondiks raisanud. Ma saan aru et M.Praks kutsus selle teeremondi koosoleku, millel mul ei õnnestunud käia, kokku kordonisse. Nendel oli kuu aega valmistuda koosolekuks.

Huvitav, milline nendest kohalkäinud Kuusalu vallaametnikest on võimeline selle teeremondi ära hindama ja milles konkreetselt see remont nagu seisneb?

Kas selle koosoleku tulemus on ka kuskil paberil, kus kajastuvad konkreetsed tärminid või oli niisama mokalaat?

Need vennad nii lihtsalt liimile ei lähe. Ppealegi teavad, et varsti lumi katab augud.

Mulle näiteks ei meeldi see radar, mis rikub külaelanike tervist. Nüüd tuleb välja tõsiasi, 
et kõikvõimas Politsei- ja Piirivalveamet rikub oma radariga meie niigi nõrka tervist ja teed ja raha neil teeremondiks ka ei ole. 

No pangu siis oma radar kusagile inimtühja kohta, kus pole inimesi ja teid, saari palju nendel helikopterid. Tuleb osata küsida raha PPAst.

Või siis võtame selle RMK puhkeplatsi ausamba juures. Mis huvi külal peaks olema selle platsi vastu? Lõhuvad oma autodega meie niigi viletsat teed ja samuti ei pidavat raha teeremonditoetuseks neil olema. Kui raha ei ole siis pole ka mõtet teha mingeid puhkeplatse. Nii need asjad ikka ei käi.

Niikaua kuni see Juminda-Leesi tee kuulub Kuusalu vallale, on kohustatud Kuusalu vald seda teed korras oidma ja remontima.

Vallajuhid leppigu kokku lõpuks volikogus ja küsigu kasvõi Vanajumala käest või pangast laenu ja tehku lõpuks see teejupp ära.

Mul oleks juba ammu piinlik niimoodi rahvast lollitada, nagu need aferistid teevad. Milleks ma siis makse maksan?

Jõudu teeehitusel! Ilusat nädalavahetust!

Raivo

.


Kommentaarid (3):

20.10.16 03:02 - raivo

Tervist Käisin eile oma radu pidi ja sain jälle sutsu targemaks M.Praks on Vihasoo külavanem kes elab Lool Aga Vihasoo ja Loksa vahel on Uudismaa tee mis läheb ka Loksa külla mis on samuti allapoole igasugu arvestust Esiteks Vihasoo Kasispea Tammispea rahvas pääseb mööda uudismaa teed palju otsemini Loksale Ja siis veel Loksa küla on selle teega seotud Need parteisõdurid M.Praks ja Kiltsi ei saa selle surve vastu mis hakatakse nendele kohe kohe avaldama kui nad Juminda Leesi teeremondi ideega Kuusalu Volikogus välja tulevsad Ja nagu kiuste põles Alliku külas koolimaja mõni päev tagasi kas ei hakka jälle sellest väljakooruma sama stsenaarium nagu oli ühel aastal kuusalu Pastoraadi katusega Praks ja Kiltsi hoiavad iga hinnaga oma töökohtadest kinni ja on võimelised valetama ja vassima mida nad 10 aastat teinud on see papi korjamine on muidugitore aga see ei kohusta M.Praksi koos Kiltsiga millekski Nendele öeldakse volikogus et raha läheb kuskile mujale Volikogu liikmetele meelepärasemasse kohta ja nii saabki järjekordselt olema Kui kumbki kas näiteks M.Praks elaks Jumindal näiteks ausamba juures Neeme tipus ma olen kindel oleks see tee juba ammu tehtud ja unustatudki uurige kuhu Praks oma isiklikes huvides teed on lasknud ehitada Üks kärntõves rebane hulgub juminda vahel ringi Ta on juba nii julge et vaat et sööb käest see tähendab seda et kui selle haige loomaga keegi ei tegele on varsti kõik juminda kassid ja koerad kärntõves mis on küll ravitav väga pikka ravi nõudev ja võrdlemisi kallis ravi Nii et hoidke oma kiisusid ja koeri Aga ilusat tuulevaikset sügist Ootame et vesi merre tagasi tuleks muidu varsti pole praame võib olla vajagi saab kuiva jalaga soome


17.10.16 02:05 - Raivo Lambot

Tervist Istusime tormiga eelmine vahetus kaptenisillas ja arutasime igasugu maailmaasjadest ja muidugi jõudsime lõpuks juminda teeremondi teemani meie laeva töökate laevaohvitseride soovitus oli minna otse ilma mingisuguste vahendajateta Harju Maavalitsusse otse Harju maavanema vastuvõtule ja rääkida Maksuameti esindaja juuresolekul see 10 aastane Juminda teeremondialane Kuusalu vallapoolne peedistamise trall maavanemale ära Üldiselt mehed soovitasid teha Harju maavanemale ettepanek et ta annaks korralduse ja vahetaks M.Praksi välja Ja veel meeste soovitus oli Janek Teinlumiga vestelda ja arutada et äkki tema sooviks seda M.Praksi kohta vastu võtma Minu arust on Janek igati tubli korralik kohalik rannamees kes on paljude probleemidega kursis Konkreetne pabereid oskab täita ja rohkem polegi vaja Ja kõige tähtsam meie väike Juminda küla saaks ka löpuks oma esindaja sinna korrumpeerunud mõttetute kuusalu Vallaametnike kampa Kuskilt otsast peab lõpuks alustama nende mõtetute vallaametnike peedistamisega selle 10 aasta jooksul on Juminda teeremondi asjus siis minuarust niipalju muutunud et nüüd need tegelased vaatavad ausalt otsa või lakke ja teatavad ilma mingi eelneva põhjaliku kalkulatsioonita et 100000 raha on maksumusm ja nemad annavad 60000 Nii need asjad kohe kindlasti ei käi Mina annan ennem lastekodule raha kui nendele pättidele kes on nüüd pähe võtnud hakata Kiius Kuusalu Vallavalitsusehoonet renoveerima Iga esimese klassi lapski saab aru et see Vallavalitsuse renoveerimine on järjekordne rahakantimise projekt Ega muidu sellest kambast korrumpeerunud Kuusalu vallaametnikest jagu ei saa kui selliste ristikäikudega Maksuamet aitab ka natuke kaasa ja ma arvan et see Juminda teeremondi tsirkus lõpeb kiirkorras korraliku Juminda Leesi teeremondiga Aga palun avaldage ka oma arvamust Ilusat tuulevaikset sügist Raivo Arturi talust Jumindalt


02.10.16 04:29 - raivo

Vabandan kirjavigade eest Krt kõigutas kövasti ja eestikeele tunnist sai tihti pausi pandud


Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Tagasi
 Kirikuteated (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Külaelu (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Kuulutused (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad